Zenmate SSL Bağlantı Sorunu Çözümü

5
56055

Merhaba dostlar bugün ZenMate eklentisinin en çok karşılaşılan hatasından bahsedeceğiz. ZenMate güvenli SSL bağlantısı nasıl sağlanır? Nasıl çözüm yolu izlenir inceleyelim.

ZenMate Nedir?

İlk olarak zenmate adlı eklentinin ne işe yaradığından bahsedelim ZenMate, web sitelerine güvenli ve anonim şekilde (kimliğiniz gizlenmiş) şekilde kolayca erişmenizi sağlayan bir yazılımdır. VPN ve Proxy ikilisi üzerine kurulmuştur. ZenMate internet tarayıcınıza eklenti olarak kurulur.

zenmate

Sorun çözümüne başlamadan önce ilk olarak karşılaştığımız sorunun loguna bakalım.

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR

Log üstteki gibidir bu sorunla karşılaşan bir çok kullanıcıda mevcut hemen çözümünden bahsedelim umarım hepinizin işine yarar, sorunu çözmek için aşağdaki listeyi sorunsuz bir şekilde yapın.

  1. İlk olarak DNS’niz varsa kaldırın nasıl kaldırıcağınızı aşağya not olarak yazıyorum.
  • Ağ ve paylaşım merkezini açın, ve sonrasından yan menüden “Bağdaştırıcı ayarları” yazan yere giriyoruz oradan “Wifi” internetinize sağ tıklayıp özelliklere girerek TCP/IPV4 yazan yere girin ve aşağdaki DNS adresini silin.

2.Ve sonrasında Google Chrome adlı tarayıcınızı açın “Url”” yazma bölümüne

chrome://settings/

Yazın ve enter tuşuna basın biraz aşağaya inerek “Gizlilik” bölümünden tarama verilerini temizleyin diyerek işlemi sonlandırıyoruz. İşlem bukadar bu işlem sizin işinize yaramadıysa şunları hatırlatmamız gerekiyor. Bilgisayarınızda herhangi bir VPN programı mevcut ise kaldırın veya devre dışı bırakın.

5 YORUMLAR

  1. xp ve chrome kullanmakta direten arkadaşlar zenmate ile ilgili sorun en azından benim için öyle chrome’NİN xp’de çalışma kısıtlamalarından biri denebilir zenmate haricinde diğer chrome eklentilerini de denedim hiç çalışmadı mesela, bilmiyorum belki bilg. sıkınsıda olabilir ama
    BENDE CHROME ZENMATE’nin zenmate.com.tr SAYFASINA İZİN VERMİYOR BENDE YABANCI SAYFA ÜZERİNDEN GİRİP KULLANMAYA DEVAM EDİYORUM BUNU DA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz