WordPress Veritaban Bağlantısı Sorunun Çözümü

1
2270

Merhaba, dostlar bu günkü konumuz olan WordPress Veritaban Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu sorunun çözümünden bahsedicem, wordpress kullananlar sık sık karşılaşmakta sorunu düzeltmeniz için makaleyi lütfen kesintisiz ve düzgünce okumanızı rica ediyorum.

İlk olarak aşağıdaki alternatifleri denemenizde fayda olacaktır wordpress kullanıcıları için hazırladığımız listeye bakmanızı rica ediyorum 🙂

  1. WordPress kurulumunu otomatik yaptıysanız yani manuel olarak yapmadıysanız wp-config.php dosyasında Wp Database yani veritaban ismi olarak adlandırılan yer ve username olan bölüm yanlış girilmiş olabilir.

Eğer, üstteki seçeneği denediyseniz ve sorununuz hala düzelmediyse lütfen 2. maddeyi deneyin,

2. Üst maddedeki gibi tekrar wp-config.php dosyasına girin orada “localhost” yazan yer olucak, localhost yazan bölüme MySQL bölümündeki ip adresini localhost yerine yazarak tekrar internet sitenizi açın ve sorununuzun düzelip düzelmediğini kontrol edin.

Eğer 2. maddede olmuyor ise kullandığınız hosting firması ile iletişime geçiniz size rahatlıkla yardımcı olacaklarına eminim eğer zaten hosting ile bir sorun varsa onlar halledicektir.

Diğer makalelerde görüşmek üzere sağlıcakla kalın 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz