Windows 10 Etkinleştirme Hataları

5
3838

Merhaba dostlar bu makalemizde sizlere Windows 10 Etkinleştirme hatalarından bahsedicem umarım bu sorunla karşılaşanlar çözebilir.

İlk olarak Windows 10’u temiz bir şekilde yani virüssüz olarak yükledikten sonra kurmaya başlayın ve adımları sağlıklı yapın not olarak şunuda yazayım yüklediğiniz Windows 10 tam olarak çalışmıyor yada eksik,indirme anında yüklemeniz kesilmişde olabilir aradığınız hatayı bulmak için ctrl+f kısa yolu ile sayfada aratabilirsiniz 🙂

Windows Kopyanız Etkinleştirilirken Bir Ağ Sorunu Oluştu

Bu sorun genellikle internet bağlantınızda bir sorun,yavaşlama hatadan kaynaklanıyor olabilir hatanın kodu 0xC004FC03 çözümü ise aşağıda.

Çözümü: İnternet bağlantınızın olduğundan ve Windowsunuzun güvenlik duvarına izin verdiğinden emin olun bu denediğiniz adımlar sorununuzu çözemediyse akıllı telefonunuzdan etkinleştirebilirsiniz eğer yine sorununuz devam ediyorsa internet bağlantı hatası adlı makalemize göz atabilirsiniz.

Bir Güvenlik Hatası Oluştu

windows10-yu%cc%88kseltme-hatalari

Bu hata genellikte bilgisayarınızdaki saat dilimi,birim etiketi,bilgisayarınızın isminden kaynaklanıyor olabilir bu hatanın kodu 0x800728F çözümünü aşağı kısımdan bulabilirsiniz.

Çözümü: Bu hata genellikle Windowsunuzun saat diliminden kaynaklanıyordur sorunu düzeltmek bilgisayarınızın saat dilimnii değiştirmeniz gerekiyor saaitiniz ileri veya geri olabilir veya gününüz yanlış olabilir düzeltmeniz gerekmekte yoksa aynı hatayı almaya devam edebilirsiniz.

Bu Ürün Anahtarı Bulunamadı

Bu hatayı alıyorsanız indiridğiniz crack dosyayı – internetten bulduğunuz ürün anahtarı kullanılmıyor veya geçersiz olabilir.

Çözümü: Yeni bir crack dosyası veya satın aldığınız ürün anahtarıı yenilemeniz gerekmekte microsoft ile iletişime geçebilirsiniz veya bilgisayarınızdaki Güvenlik duvarını kapatarak tekrar deneyin.

Bilinmeyen Bir Hata

Eğer hata veridğinde hiçbirşey yazmıyorsa veya bilinmeyen hata yazıyorsa  sıkıntı büyük çözme olasılığı azalıyor azda olsa sizlere çözümünü yazdım.

Çözümü: Çözebilmek için windows updaterin aktif olması gerekmekte, windows 10 güncellemesi ve yükseltmesi yapılmadan önce bütün güncellemeleri yapın ve sonra tekrar windows 10’a yükseltmeye deneyin sorununuz çözülmüş olabilir olmuyorsada bilgisayarınızdaki konsola yani (cmd) bölümüne aşağdaki kodları teker teker yazın.

  1. Başlat menüsüne CMD yazın
  2. CMD’ye ipconfig /release
  3. Ve ardından ipconfig /renew yazın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Ve windows 10 yükseltmesini tekrar deneyin eğer bu son yazdığım yöntemde çalışmıyorsa yorumlarda belirtin elimden geleceği kadar yardımcı olacağım.

  • Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim, umarım sorununuz çözülmüştür yorum yapmaktan utanmayın 🙂

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz