uTorrent Eşler Aranıyor Hatası Çözümü

0
4797

Biliyorsunuzki film indirirken, oyun indirirken, veya başka birşeyler indirirken uTorrent kullanıyoruz. Peki kullandığımız torrent indirme işlemine başlamayıp “Eşler Aranıyor” yazısı karşımıza çıktığı zaman ne yapmalıyız?

Bu hatayı düzeltmek oldukça basit. Fakat hatayı düzelttiken sonra indirdiğiniz torrent daha yavaş inebiliyor.

Hatayı düzeltmek için öncelikle indireceğimiz torrentin üstüne gelip sağ tıklayalım. Sağ tıkladıktan sonra en alttaki seçenekten özelliklere tıklayalım. Açılan pencerede birtakım kodlar olacaktır. Bu kodları aşağıda verdiğim linkteki kodlarla değiştirelim.

Kodları incelemek veya indirmek isterseniz Buraya tıklayabilirsiniz.

Bu kodları yaptıktan sonra Tamam seçeneğine basarak işlemimizi tamamlamış olacağız. Fakat işlem tam olarak bitmiyor. Çünkü bu kodları uyguladıktan sonra maalesef indirme hızı düşüyor. “Olsun, insinde nasıl inerse insin” diyenler bu kısmı geçebilir. Örneğin sizin uTorrent’de indirme hızınız 300 kb/s. Yukarıdaki kodları uyguladıktan sonra bu değer 150 kb/s – 100 kb/s kadar düşebilir. Bunu düzeltmek içinde yapacağınız tek şey aşağada verdiğim linkteki kodları Eşler Aranıyor kodlarını ellemeden bir boşluk bırakarak yapıştıın. Bunları yaptıktan sonra işlemimiz bitiyor.

Bu kodları çalışmayan her torrent dosyası için uygulamanız gerekir söylemeden geçemeyeceğim bu tracklerlar günceldir daha fazla tracker yani izleyici bulmak isterseniz torrent oyun indirme sitelerinden bulabilirsiniz daha çok forum ortamlarında güncel olarak dağıtlmaktadır şimdi isim vermek doğru olmaz.

Bazı tracklerlar yani izleyiciler olarak adlandırdığımız kodların hepsi çalışmayabilir tabiikide çok nadir olarak görülen bir şey bu,sizde yani internet bağlantınıza göre bu durum fark edecektir tabiikide internetiniz güçlüyse 14 mbps veya 24 mbps ila dolaşıyorsa %86 üzeri hepsi çalışacak internetinizin performansı düşükse 3 ve 5 mbps arası ise %45 %50 arası çalışacaktır.Belkide bir mucize olup %100 oranındada çalışabilir eğer internet bağlantınız düşükse ve yükseltmek isterseniz internet bağlantı sorunu çözümü adlı makalemizi okuyabilirsiniz eğer daha farklı bir hata alıyorsanız yorum bölümüne kullanmayı unutmayın tüm yorumlarınızı tüm değerlendirmelerinizi okuyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz