Ücretsiz Minecraft Serverı Kurun

3
15218

Arkadaşlarınız ile Minecraft oynamak her zaman zevklidir. Ama bunun için para vermemize gerek var mı? Ya da bilgisayarımızı gereksiz programlar ile doldurmaya? Bizce yok. Zaten kendi bilgisayarınızı sunucu olarak kullanmanız bir hata. Bizde bu tarz işlere girişmemeniz için ücretsiz Minecraft serverı veren 2 siteyi tanıtıyoruz. İsterseniz haydi başlayalım.

Site 1 – Serveromat

Ücretsiz olarak bize server sağlayan bu site aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip. Bu sebep ile kullanımı da ikinci sitemizden daha kolay. Özellik olarak ikisi de bire bir denilebilir. Sunucu ilk açıldığında aktif olmuyor. Sunucuyu siz başlatıp çıkacağınız zaman sunucuyu durduruyorsunuz. 512 MB RAM desteği olan bu ücretsiz sunucuda yine 12 kişi kapasitesi var. İsterseniz bunu düşürebilirsiniz. Özellikleri içinde istediğiniz şekilde ayarlama yapabiliyorsunuz. Hatta her hangi bir FTP programına sahipseniz plugin yükleme işlemini dahi gerçekleştirebilirsiniz. Bizce ücretsiz olmasına rağmen gayet güzel bir hizmet sağlıyor. Denemenizi tavsiye ederim. Ama yine de biz diğer seçeneğe bakalım derseniz yazının devamı aşağıda. Onu da inceleyebilirsiniz.Eğer sunucunuzu ServerOmat üzerinden kurucaksınız buraya tıklayın.

Site 2 – Server.pro

Ücretsiz olarak 512 MB RAM’e sahip bir server veriyor bu site. Lakin ufak bir sıkıntımız var; site İngilizce. Ama yine de bu benim için sorun değil diyorsanız yazımıza devam edebilirsiniz. İstediğiniz alan adını alabiliyorsunuz. Bitiş kısmındaysa çeşitli seçenekler var. 12 kişilik bir sunucu, sürekli olarak aktif değil maalesef. İstediğiniz zaman aktif edebileceğiniz bu sistem, eğer serverda hiç kimse olmaz ise 15 dakika sonra otomatik olarak kendini kapatıyor. Daha sonra tekrar aktif hale getirmek mümkün. Canın sıkıldığında arkadaşlarınız ile ücretsiz bir şekilde online oynamanın güzel bir yolu. Üstelik oldukça basit. Yeterli bir sistem bizce sunucunuzu Server.pro üzerinden kurmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Evet bu yazımızdan da bu kadar. Nasıl ücretsiz bir şekilde bir Minecraft serverı kurabilirsiniz onu anlattık. Aşağıdan geri bildirimde bulunursanız sevinirim eğer sunucunuzda herhangi bir sorun problem veya bağlantı hatası yaşıyorsanız yorumlarda belirtirseniz ekibimiz tarafından yorumunuz yanıtlanacaktır.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz