Anket Yaparak Ücretsiz Google Play Kredisi Kazanmak

0
5308

Google Play Store’da ücretsiz Google Play kredisi kazanmak biraz hayal gibi gelebilir farkındayız ama bunu uygulamalar sayesinde gerçekleştirebiliyoruz yazıya başlamadan önce Android cihazlardaki silinen fotoğrafları geri alma yöntemi adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz okumak için buraya tıklayın.

Google Surveys tarafından geliştirilmiş olan Google Ödüllü Anketler ile kısa anket sorularını yanıtlıyarak Google Play kredisi kazanın.

Anketlere katılmak çok kolay. Uygulamayı indirip kendinizle ilgili temel soruları yanıtladıktan sonra haftada bir kez (gönderim sıklığı değişebilir) anket almaya başlarsınız.

 1.  Öncelikle Play Store’u açıyoruz.
 2. Arama yerine ”Google Ödüllü Anketler” yazıp aratıyoruz.
 3. İlk çıkan Google Ödüllü Anketler’i indiriyoruz.
 4. Uygulamayı açtıktan sonra sol altta bulunan ‘ATLA’ yazısına tıklıyoruz.
 5. Karşımıza çıkan ekranda ise bizden hesap seçmemizi istiyor, Gmail hesabımızı seçip ‘TAMAM’ yazısına tıklıyoruz.
 6. Gmail hesabımızı seçtikten sonra açılan ekranda Ad, Soyad ve Posta Kodu girmemizi istiyor gereken bilgileri doldurduktan sonra ‘DEVAM’ butonuna tıklıyoruz.
 7. Açılan ekranda bizden 6 veya daha az soru cevaplamamızı isteyebilir. Bu sorular kendi kişisel sorularımızdır, bunları uygun ve dikkatli şekilde seçtikten sonra asıl ekranımıza geliyoruz.
 8. Açılan ekranda bizim Google Play kredi bakiyemiz ve anketlere katılacağımız yer bulunuyor. En üst kısımda ankete katılacağımız yer bulunuyor. Burdan gelen anketlere katılacağız.
 9. Uygulamaya ilk giriş yaptığımız için bize yeni bir anket yolluyor, bunu dikkatlice dolduruyoruz ve doldurduktan sonra hesabımızın doğrulanması gerektiğini ve hesabımız doğrulandığında ise bize anket göndereceğini belirtiyor.
 10. Ayrıca Google Play kredi bakiyemizin altında bulunan ‘GOOGLE PLAY KREDİNİZİ HARCAYIN’ butonuna basarak Google Play Store’den ücretli uygulama alarak para vermeden, kredi harcayarak ücretli uygulamalara sahip olabilirsiniz.

Hesapların genellikle 24 saat içerisinde doğrulandığını ve uygulamayı arkadaşlarınızla paylaştıkça daha çok anket gönderildiğini de belirtelim.

Nasıl Daha Çok Anket Yapabiliriz?

Bunun cevabı ise üstte belirttiğimiz gibi arkadaşlarınızla paylaşarak. Arkadaşlarımızla nasıl paylaşabiliriz? Bunun cevabı basit yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

 • Uygulamayı açıın.
 • Uygulamayı açtıktan sonra en altta bulunan ‘BU UYGULAMAYI PAYLAŞIN’ butonuna tıklayalım.
 • Açılan ekranda Bluetooth, E-posta, Gmail, Facebook vb yöntemlerle paylaşabiliriz. Tabii ki android cihazınızda bulunan uygulamaların sayısına göre değişir.

Anketlerden Kazandığımız Kredinin Miktarını Nasıl Arttırabiliriz?

Bunu yapmak için öncelikle aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Uygulamanın sol üst köşesinde bulunan çizgilere tıklıyoruz.
 2. Ayarlar’a tıklıyoruz.
 3. Ayarlar kısmında bulunan Google Konum Geçmişi’ne tıklayıp izin veriyoruz.
 4. Bu sayede Google Play Anketler bize daha önce gidip konumunu paylaştığımız yerlerle ilgili sorular soruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz