Twitter Hesap Doğrulama

28
10596

Merhaba dostlar bu makalemizde sizlere Twitter hesap doğurulamanın nasıl yapılacağından bahsedicem yeni kategori olarak Twitter bilgiside sitemizde artık yer almakta. Facebook profil ve sayfa doğurulama makalesine gitmek için buraya tıklıyabilirsiniz.

Hesabımı Nasıl Doğrulayacağım?

twitter-onay

İlk olarak sizlere hesabınızın nasıl onay alacağını nasıl onaylanacağından kısa bir bilgi verelim, onay almak için Facebooktaki gibi bir çok şart koyulmuyor çok fazla tanınmanıza çok fazla kişi tarafından hayranınızın olmasına gerek kalmadan Twitter hesabınızı rahatlıka doğurulayabiliyorsunuz fakat Twitter önüne geleni onaylamıyor gel abi gel sana bi mavi tik vereyim demiyor 😀 doğurulama şartlarını sizler için alt kısıma yazdım dikkatlice okursanız uygulayabiilirsiniz 🙂

Bu arada twitter hesabınızı doğurulamak isterseniz twitterin doğurulama formuna girerek istekte bulunabilirsiniz hesabınızı doğurulamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Doğrulama Şartları

Doğurulama göndermeden önce aşağdaki şartların yapılması gerekmekte:

 • Onaylanmış bir telefon numarası
 • Doğrulanmış bir e-posta adresi
 • Kişisel bilgiler
 • Bir profil fotoğrafı
 • Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
 • Bir web sitesi
 • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Profilinize doğurulama isteği yollarken üstteki şartlara uymanız gerekmekte bunları uymadığınız sürece hesabınız hiç bir türlü onaylanmayacaktır tabiiki bu şartları Twitter İnc. koymaktadır ve Twitter Türkiye ekibi tarafından hesabınız inceleme altına alındıktan sonra doğurulama işlemine başlanacaktır.

Önerilen Profiller

Twitter kullanıcılar için hangi profilleri vs. onaylayacağınıda açıklamış:

 • Hesap bir kişiye aitse ismi, kişinin gerçek veya sahne adıdır.
 • Hesap bir ticari kuruluşa veya şirkete aitse ismi, ticari kuruluşun veya şirketin gerçek adıdır.
 • Profil ve/veya başlık fotoğrafı kişiye, ticari kuruluşun ya da şirketin markasına aittir.
 • Hesap bir ticari kuruluşa veya şirkete aitse, bu hesapla ilişkili e-posta adresi, bu ticari kuruluşa veya şirkete ait bir e-posta adresidir.

Daha fazla bilgi almak için Twitter’in kendi internet sitesinde yararlanabilirsiniz resmi sitesine gitmek için tıklayın.

28 YORUMLAR

   • Yanıtın için teşekkürler. Aslında sorum tam olarak bu değildi. Profili onaylanan arkadaşların kullandığı bilgileri merak etmiştim. Yani kabul edilmede hangi bilgilerin etkili olduğunu öğrenmeye çalışıyorum.

    Videoyu izledim ve başvuru sonucunun bildirimler sekmesine geleceğini söylemişsin. Her durumda bildirim geliyor mu? Geliyorsa onaylanmadığı takdirde onaylanmama nedenini belirtiyor mu? Ayrıca ortalama kaç gün sürüyor geri dönüş?

    • Kabul edilmesi için interenet siten olması gerekmekte kendi adına veya bir şirketin veya yerel işletme hesabını doğurulama yapıyorsan Twitter Hesabın ile aynı ad olmalıdır bu taktirde Twitter hesabını doğuruluyabilir veya kendi kişisel hesabını doğurulayacaksın interent siten kendi adın ile olmalıdır örnek olarak şöyle verebilirim berktugmutlu.com böyle yaptığınız taktirde onaylanabilir.

 1. Onaylanmış bir telefon numarası
  Doğrulanmış bir e-posta adresi
  Kişisel bilgiler
  Bir profil fotoğrafı
  Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
  Bir web sitesi
  Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması
  hepsi ayarlandığı halde maalesef hesabım doğrulanmadı rddedildi sebebi nedir .en azından şundan dolayı şu eksiği var demeli değilmi yardımcı olursanız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz