Spam Maillerden Kurtulmanın Yolları

0
1843

Mail kutunuz çok mu gereksiz içerikler ile dolu? Ya da sürekli olarak reklam mesajı mı alıyorsunuz? Bu hepimizin başına gelebilir, bu kaçınılmazdır diyenleri bir kenara atıp bundan nasıl korunacağınızı anlatan yazımıza hoşgeldiniz. Yazımızın sonunda artık spam maillerden kurtulmuş olacaksınız. İsterseniz başlayalım.

Bir sorunu çözmek için her zaman sorunun kaynağına bakmamız gerekir. Spam mail gelmesinin sebebi nedir? Bence her yere mail adresimizi yazmamız büyük bir sebep. Etraf büyüleyici güzellikte siteler ile dolu. Kullanmamız için kayıt olmamız gerekiyor. Bunun içinse mail adresimizi vermemiz. Bunları yapıyoruz. Yaptıktan sonra da bakıyoruz ki bu site bizim işimize yaramıyor. Üstüne üstlük bize onlarca gereksiz yani spam mail yolluyor. Peki bu sorunu nasıl çözeriz? E-mail adresimizi vermeyerek mi? Hayır, çünkü bunu vermemiz zorunlu. Peki kendi mail adresimizi vermek yerine tek kullanımlık bir mail adresine versek? Eğer siteyi beğenirsek mail adresimizi değiştirebilir veya yeni hesap açabiliriz değil mi? Bence evet. O halde bu yazımızda tek kullanımlık mail adreslerine göz atabiliriz. 🙂 

NOT: Yazımızda 3 adet bu tür servisten bahsedeceğiz. Lakin sadece bir tanesi tek kullanımlık. Diğer iki hesabı istediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz. Yani gerçek bir mail hesabı olarak kullanabilirsiniz. Tabii bunların şifresi yok. Yani kullanıcı adınızı bilen herkes mail hesabınıza erişebilecek. Merak etmeyin bu bizim için bir sorun değil.

Birinci Site – ThrowAwayMail

Tek kullanımlık bir mail sitesi. Bizim işimize oldukça yarayacaktır bu konuda. Siteye her girdiğimizde bize farklı bir mail adresi veriyor. Bu mail adresini 48 saat boyunca istediğimiz şekilde kullanabiliriz. Ardından hiçliğe gidecek ve bir daha asla kullanılmayacak. Evet siz de kullanamayacaksınız. E zaten adı üstünde tek kullanımlık mail servisi. Kullanımı gayet basit. Size verilen e-mail adresini kopyalıyorsunuz ve ardından üye olmak istediğiniz siteye giriyorsunuz. Son olarak siteye giderek gelen mail ile üyeliğinizi onaylıyorsunuz. ThrowAwayMail’e gitmek için buraya tıklayın.

İkinci Site – MailDrop

MailDrop Sitesi
MailDrop Sitesi

İşaretli kısma istediğiniz kullanıcı adını yazarak GO diyorsunuz. Ardından istediğinizkullanıcı@maildrop.cc şeklinde bir mail hesabına sahip oluyorsunuz. Tek kullanımlık değil. Kullanıcı adını bilen herkes girerek maillere ulaşabilir. Örneğin biz [email protected] adresini aldık size göstermek için. İşinizi göreceğini umuyoruz.MailDrop’a gitmek için buraya tıklayın.

Üçüncü Site – Mailinator

Mailinator Sistemi
Mailinator Sistemi

Bu tarz siteler arasında en popüler olanını sona bırakmak istedim. Mailinator. Belki duymuşsunuzdur ya da yeni duyuyorsunuz. İşinize kesinlikle yarayacaktır. Yine kendinizi bir kullanıcı adı seçiyorsunuz ve size [email protected] şeklinde bir mail adresi veriyor. İsterseniz siteye üye olarak aldığınız bu hesapları unutmamak için kaydedebiliyorsunuz. Diğer siteler gibi bu da buraya kadar ücretsiz. + bir özellik olarak bunda ücretli sistemini alarak şifreli ve özel maiillerde edinebilirsiniz. Oldukça işlevli bir site. Biraz kurcalamanızda fayda var diyebilirim.Mailinator’a gitmek için buraya tıklayın.

Bu yazımızda bu kadar efenim. Spam maillerden nasıl kurtulursunuz onu anlattım. Umarım işinize yaramıştır. Hemen alt kısımdan geri bildirimde bulunabilir, onun da altındaki yorum kısmında düşüncelerinizi belirtebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz