Sıkça Karşılaştığımız Android Sorun ve Çözümleri

0
1452

Eğer sizde Android işletim sistemini kullanıp aşağıdaki bazı hatalardan alıyorsanız doğru yerdesiniz! sıkça karşılaştığımız android sorun ve çözümleri’nden bahsettik.

Sıkça Karşılaştığımız Android Sorun ve Çözümleri

Sıkça Karşılaştığımız Android Sorun ve Çözümleri. Android işletim sistemini her ne kadar sevsekte bazen sorun çıkartabiliyor. Bu yazımızda en çok yaşanan sorunlar ve çözümleri yazımızda.

1- Çabucak Tükenen Batarya

Evet belkide en büyük problemlerin başında geliyor. Bataryanın su gibi akıp gitmesi, tam ihtiyacımız olduğu zaman biten bataryalar… Neyse ki artık o bataryalara çözüm bulundu. Buyrun çözümler:

  • Pil tasarrufu modu, bu mod bütün akıllı telefonlarda bulunmakta.
  • Cihazımızı pil tasarruf moduna alabilir bu sayede arka planda kullanmadığımız uygulamaları kapatarak cihazımızın daha uzun süre açık kalmasını sağlayabiliriz.
  • Cihazımızın ekran parlaklık seviyesini düşürebiliriz.
  • Pil tasarruf modu gibi arka planda boşuna çalışan uygulamaları tespit edip onları durduran bir takım uygulamaları cihazınıza indirerek bataryanızın süresini uzatabilirsiniz.

2- Cihazınızın Bir Kaplumbağa Kadar Yavaş Olması

Android işletim sistemine sahip cihazınız bir kaplumbağa gibi yavaş mı? Üzülmeyin artık cihazınız bir tavşan kadar hızlı olacak. Bunun için buyrun tavsiyelerimiz:

  • Bu yavaşlamanın sebeplerinden birisi aşırı gereksiz uygulamaları cihazınızda barındırmanız. Yani kullanmadığınız, işinize yaramayan uygulamaları kaldırmalısınız. Bu sayede bir nebze de olsa cihazınız hız kazanmış olacaktır.
  • Yavaş olmasının bir diğer sebebi de arka planda çalışan uygulamaları kapatmamamız. Bu uygulamaları da durdurmalısınız. Bunun için yapılan uygulamaları indirerek arka planda çalışan boş uygulamaları durdurabilirsiniz.
  • Bu yavaşlıktan kurtulmak için son seçeneğimiz telefonumuzu fabrika ayarlarına döndürmek olacaktır.

Kısacası telefonlarımızın, tabletlerimizin vb. cihazlarımızın yavaşlamasının temel sebebi  kullanılmayan, çöp uygulamaların cihazlarımızda bulunması. Cihazlarımızın hızlanması için bu  uygulamaları kaldırın. Eğer aktif olarak kullandığınız virüs programınız yoksa Google Play  Store’ den en çok indirilen virüs programlarından birini indirerek kullanabilirsiniz.

3- Kablosuz Ağlara Bağlanma Sorunu

Kablosuz ağlara bağlanamama sorunu bazen her cihazda olabilir. Üzülmeyin bu sorunun çözümü aşağıda.
Cihazınızın ayarlar kısmına girip, Kablosuz Ayarlarına giriş yaparak Gelişmiş bölümünden uyku sırasında Wİ-Fİ bağlı kalsın seçeneğine tıklayarak aktif ediniz.

Eğer o ayarlamadan sonra da problem devam ediyorsa, Wİ-Fİ’yi yeniden başlatın veya cihazınızı uçak moduna alarak birkaç dakika açık bırakın. Ardından tekrar Wİ-Fİ’yi açarak bağlanmayı deneyin.

4-Cihazımın Klavyesi Çalışmıyor Sorunu

Çok önemli bir mesaj yazmanız gerekiyor klavyeye tıklıyorsunuz ama harfler mesaj kısmına yazılmıyor mu? Merak etmeyin bu sorunun çözümü çok basit. Yapmanız gereken tek şey Google Klavye uygulamasını indirmek.

Eğer bir tablet cihazınız varsa ve sık sık bir hatayla karşılaşıyorsanız sizi buraya alalım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz