Monitör Out Of Range Sorunu Çözümü

11
12679

Merhaba dostlar bu konumuzda Out Of Range hatasının kısa ve öz şekilde çözümünden bahsedeceğim.

İlk olarak bu hatayı nasıl aldığımızdan bahsedelim herhangi bir oyuna girdiğinizde çok fazla program açtığınızda,veya direk bilgisayarınızı açtığınızda masaüstünde sizi bekleyen Out Of Range adlı bir kutucuk çıkıyor aslında bütün olay bu deyerek geçmemimiz gerekiyor,ekran kartınızda bir sorun veya herhangi bir donanım parçası arızalı olabilir o nedenle sorununuz bu şekilde çözülmesse veya herhangi başka bir kaynaktan yararlandığınızdada hatanız giderilmiyorsa bilgili bir kişiye bilgisayarınızı kontrol ettirin veya bilgisayar donanımınızı yenileyin bilmediğniz işlerle çok uğraşmayın.

Out Of Range Hatası Çözümü

  1. ilk olarak bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz,yani reset atıyoruz ve ardından bilgisayarınız açılmaya başlarken F8 tuşuna basın.
  2. Ve ardından karşınıza Advanced Boot Options sekmesi açılacak buradan Safe Mode bölümüne gelin ve enterlayın.
  3. Safe mode’u seçtikten sonra karşınıza bir çok yazı gelmeye başlayacak yani bilgisayarınızdaki dosyaları kontrol etmeye başlayacak ve 1-2 dakika sonra bilgisayarınız güvenli modda açılacak.
  4. Ve bilgisayarınız güvenli modda açıldığında masaüstüne sağ tıklayarak ekran çözünürlüğü kısmına tıklayın.
  5. Ardından çöznürlüğün yanındadki butona tıklayarak önerilen çözünürlüğe getirin.

6. En yüksek çözünürlüğe getirdiğinizde aşağı kısımdan tamam butonuna basarak işlemimizi sonlandırıyoruz.

Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra bilgisayarımızı windows başlat tuşundan kapata tıklayarak kapatıyoruz ve bilgisayarımızı normal bir şekilde başlatıyoruz ve sorunumuz çözülmüş olucak ne oyunlarda nede bilgisayarda çok fazla program açtığınızda sorun karşınıza çıkacak.Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın ve aşağı kısımdaki geri bildirim butonlarınada asla ama asla kullanmayı unutmayın seviliyorsunuz bunuda hatırlatmadan gitmek istemiyorum aslında oyunlarla ilgili veya windows hataları alıyorsanız hemen Buraya tıklayın her türlü sorun çözümlerinden bahsetmeye çalışıyoruz.

11 YORUMLAR

  1. Win10 kullanan arkadaşlar pc açılırken f8 e basılı tutsun ve hiç çekmesin ben de çok uğraştım ve sonunda buldum.Birine yardımım dokunduysa ne mutlu..

  2. Ben şöyle bir sorun yaşıyorum pc sorunsuz calışıyordu ekran cözünürlügü kötü gibiydi neyse sag tık yapıp ekran cözünürlügüne gittim yükseltim sonra ekran siyah oldu out of RANGE yazıyordu başka sitelere baktım f8 yapın güvenli mod falan acın diyordu denedim olmadı güvenli moda göndermedi beni mavi bir yazılı olan yerlere gönderdi suan gece gece canım sıkkın ne diye kurcaladıysam allahım ya birisi yardım etsin gözünü seveyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz