Çoğu zaman telefonumuzu bir yerlere bırakıp unutabiliyoruz. Veya telefonunuz çalınabiliyor. Bu yazımızda her iki durum içinde telefonunuzu nasıl bulabileceğinizi anlatıyoruz!

NOT: Bu yazı Android kullanıcıları için yazılmıştır.

Telefonumuzu bir yerlere koyabilir ve unutabiliriz. Daha sonra telefonu kaybettiğimizi fark edince birinden kendimizi arayarak nerede olduğunu bulmaya çalışırız. Bulamadığımızı varsayarak yazımıza devam ediyoruz. Bu durumda ya telefonumuzun sesi kısık, ya da bizden çok uzakta. Bu durumda Google yardımımıza koşuyor. Hadi, kayıp telefonumuzu bulalım! 

Adım 1 – Google Hesabınıza Giriş Yapın

İlk olarak bilgisayarınızdan Android telefonunuz üzerinde kayıtlı olsun hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Ardından ise ” https://myaccount.google.com/ ” linkine gidiyorsunuz. Bu kısımda bulunan “Telefonunuzu Bulun” başlığı altında mavi renk ile yazılar “Başlayın” yazısına tıklayın.

Adım 2 – Telefonunuzu Seçin

Telefonunuzu seçin.
Telefonunuzu seçin.

 Daha önceden kullandığınız ve bu hesaba bağladığınız tüm telefon ve tablet bu kısımda gözükecektir. Buradan telefonunuzu seçerek devam edebilirsiniz. Ayrıca bu panel üzerinden telefonunuzun en sen senkronizasyon zamanını da görebilirsiniz.

Adım 3 – Telefonunuzu Bulun

Telefonunuzu yönetin
Telefonunuzu yönetin

Eğer buraya kadar geldiyseniz tebrikler! Bu aşamadan sonra telefonunuzu uzaktan yönetebilirsiniz. Sesi kısık olsa dahi sesini çaldırabilir, yerini tespit edebilir, onu kilitleyebilirsiniz ve hatta sıfırlayabilirsiniz!

Eğer telefonunuzun çalındığından şüphe ediyorsanız kendiniz bir şey yapmak yerine polis ile iletişime geçmeniz daha iyi olacaktır. 

Bu yazımızda kaybolan veya çalınan bir Android telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz onu anlattık. Eğer işinize yaradıysa hemen aşağı kısımdan eveti seçerseniz sevinirim yada böyle konular ilginize çekiyorsa Facebook güvenliğiniz için ayarlar adlı makalemizi okuyabilirsiniz hemen okumak için Buraya tıklayın. İşinize yaramadıysa, bir hata aldıysanız yorumlarda belirtebilirsiniz. Yardım etmekten memnuniyet duyarız. Okuduğunuz için teşekkürler, diğer yazılarımızı da incelemeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz