Jtablesession:Store Failed Sorunu Çözümü

0
1391

Merhaba, dostlar bu makalemizde joomla kullanıcılarına yönelik bir sorundan bahsedeceğim aslında sorunun çözülmesi oldukça basit aşağdaki adımları inceleyerek hemen sizde çözebilirsiniz.

Error.log dosyasındaki hata:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 145
Table ‘./joomla_database/jos_session’ is marked as crashed and should be repaired
SQL=INSERT INTO `jos_session` (`session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,
`client_id`) VALUES (’1ecb458814b53d190db10cafee822dc0′,’1237429551′,”’0′,’1′,’0′);
  1. Şimdilik pek yapacağımız birşey yok ilk olarak joom paneline giriniz yani CPanel’e giriş yapınız.Eğer Joomla CPanel desteklemiyorsa PHPMyAdmin
  2. Hata ile karşılaştığınız joomla sitenizin veri tabanını seçin seçtikten sonra.Karşınıza joomla sitenizin veritabanı ve değer tabloları gelecektir.
  3. Bu değer tablolarının arasında yer alan jos_session adlı tablonun isminin yanında yer alan küçük kutucuğu işaretleyin ve o sayfanın en alt kısmında yer alan açılır menüden boşlat seçeneğini seçin.Bu kısımda dikkat etmeniz gereken nokta boşalt seçeneğini seçmenizdir, fakat çok fazla kullanıcı ziyareti sonucunda şişen bu tabloyu boşaltmak yani rahatlatmak gerekiyor not olarak şunuda belirtirsek açılır listeden kaldır seçeneğini asla seçmeyiniz.
  4. Ve hatamız sonlandırılıyor birdaha bu hatayı karşımıza alırsak aynı çözümü uygulamanız yeterli olacaktır ve internet siteniz rahatlamış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz