Merhaba arkadaşlar bu günkü yazımızda güzel bir konuya deyiniyoruz; İOS ve Android telefonlardaki silinen fotoğrafı nasıl geri alacağımızdan bahsedeceğim.

Biliyorsunuz yeni akıllı cep telefonlarında artık daha kaliteli resimler daha iyi grafiğe sahip olan oyunlar oynayabiliyorsunuz fakat şöyle birşey var.Bu çektiğiniz kaliteli resimler oynadığınız yüksek kaliteye sahip olan oyunlar telefonunuzu çok fazla yavaşlatır ve ısınmasına sebep olur,ve bu olumsuz olay başımıza geldiğinde ya telefonumuz bozulur yada telefonumuz kullanılmayan fazladan çekilen gereksiz dosyaları siler ve arada sevdiğiniz dosyalarda maalesef telefonunuz üzerinden silinir işte bu yüzden size yardımcı oluyoruz.

Hem İOS hemde Android için 2 farklı çözüm ile karşınızdayız arada gerekli uygulamalar maalesef yükleyeceğiz fakat daha sonradan bu yüklediğimiz uygulamaları telefonunuzdan kalıcı olarak kaldırabilirsiniz tabiikide yaptığımız işlemler bittikten sonra çok fazla uzattım sanırım hızlıca çözümlere geçersek iyi olucak ilk olarak Android sisteminden başlıyalım.

ANDROİD ÜZERİNDEKİ SİLİNEN RESİMLERİ GERİ ALMA

İlk çözümümzde resimlerinizi kurtarmak için bilgisayarınıza gerek yok ilk olarak Google Play Store mağazasından GT Recovery adlı uygulamayı indirip kuruyoruz indirmek için buraya tıklayın daha sonrasındaki aşağıdaki adımları uygulayarak silinen resimlerinizi geri alın.

 1. Uygulamayı açtıktan sonra önünüze birden fazla seçenek çıkacak bunlar Recover Photo,Recover SMS,Recover Contact vs. bu seçeneklerin en üstünde Recover File adlı bir buton olucak oraya tıklayın.
 2. Ve karşınıza çıkan ekranda “Select data types you want to recover:” yazmakta buradan hangi dosyaları geri alacağınızı soruyor bizim işimiz resimlerle o yüzden “İmages” yazan yere tıklıyoruz ve tik işareti atıyor.
 3. İmagesi seçtikten sonra next butonuna basıyoruz ve sisteminizdeki izinleri tarıyor.
 4. Gerekli izinler onaylandığında Scan Device butonuna basıyoruz ve diskiniz taranıyor.
 5. Diskinizi taradıktan sonra son silinen resimleri sizin karşınıza getiriyor ve resimlerinizi görüp geri alabiliyorsunuz.

Birinci çözüm bu şekildeydi umarız işinize yaramıştır, eğer dosyalarınızın ve resimlerinizin daha güvenli olmasını istiyorsanız Google Driver kullanabilir veya Yandex Diskide deneyebilirsiniz ikiside garantili dosya tutuyor hiç bir şüpheniz olmasın.

ios üzerindeki silinen resimleri geri alma

Birinci sırada tekrar bir uygulama ile resimlerimizi,dosyalarımızı kurtarma işlemi var bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları doğru bir şekilde yapın.

 1. İlk olarak İOS cihazınızı iTunes yardımı ile bilgisayarınza bağlayın.
 2. Ve PhotoRescue adlı programı bilgisayarınızda çalıştırın bağladığınız cihazın bulmasını bekleyin ve iTunes çalışmıyorsa kapatın.
 3. İOS Aygıtından geri yükle yani Recover from İOS device butonuna seçeneğine seçeneğini seçerek nexte basın.
 4. Ve sonrasında karşınızda geri yüklemek istediğiniz dosya türlerini sunacak bunlar resimler,dosyalar,videolar vs. buradan resimleri seçin. Ve scan butonuna basarak resim dosyalarını aratın.
 5. Ve sonunda seçtiğiniz dosya türüne ait son silinen dosyaları size listeleyerek sunucak ve geri yüklemek istediğinizi buradan yükleyebileceksiniz.

4 YORUMLAR

 1. Andoridde bu işlem kolayca olabilir ama farklı bir yöntem olarak güzel bir makale olmuş diğer yazılarınızı da inceleyeceğim bir sonraki makalenizi ios rehberinizdeki kişileri nasıl diğer telefona aktarırız bunu anlatan bir makale yazarsanız çok iyi olacaktır

 2. kaç zamandır bu sorunun cözümünü arıyorum bir türlü bulamamıstım fotograflarımı geri getirmemiştim sayenizde cogu sorunmu cözüyorum teşekkürler.

 3. Teşekkürler elinize sağlık , kısa bir süre önce evcil hayvanımın bir kaç fotoğrafını yanlışlıkla silmiştim sayenizde geri getirdim .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here