Bildiğiniz üzere son 1 hafta içinde İOS 11 Beta yayına girmişti ve herkese açık olarak yayınlanmıştı bu rehberde İOS 11’i kurmayı ve karşılaştığımız her hata’yı çözeceğiz.

İOS 11 Kurulumuna başlamadan önce hangi cihazlara uygun olduğuna göz atalım daha sonra üzülmeyin İOS 11’i destekleyen cihazlar; iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus.Eğer desteklemeyen bir iPhone’nuz varsa yazıyı okumanıza hiç gerek yok.

kurulama başlamadan önce

Apple’in yeni yayınladığı İOS 11 Betaya çokda güvenmeyin derim, bir çok sorunla karşılaştıran İOS 11 çok güvenilir durmuyor o yüzden cihazınızın tamamen kopyasını alarak yedekleyin.Yedeklemek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olucaktır.

 1. Cihazınızı bir WiFi ağına bağlayın. (Eğer Wi-Fi’de bir sıkıntı yaşıyorsanız Apple’in kendi web sayfasından yardım alın almak için buraya tıklayın.)
 2. Home tuşuna basarak ayarlar kısmına gidin.
 3. Ayarlar kısmındaki [adınız] öğesine gidip iCloud’a dokunun. İOS”un eski sürümünü kullanıyorsanız (10.2 vb.) Ayarlar”a gidin ardından aşağı kaydırın ve iCloud’a dokunun.
 4. iCloud Yedeklemeye dokunun.Eğer eski sürümünü kullanıyorsanız, yedeklemeye dokunun. iCloud yedeklemenin açık olduğundan emin olun.
 5. iCloud yedekleme kısmından yedekleye dokunun. İşlem tamamlanana kadar Wi-Fi ağınıza bağlı kalın.

Yedekleme işlemini sorunsuz tamamladıktan sonra İOS 11 Beta kurulumuna başlayın.

İOS 11 KURULUMU

İOS 11 kurulumu için iPhone’un home tuşuna basarak ana sayfaya dönün > ayarlar kısmına girin > Genel > Yazılım güncelleme bölümünden güncellemeleri kontrol et butonuna basarak güncellemeleri kontrol edin, güncellemeleri kontrol ettikten sonra İOS 11 Beta güncellemesini bularak indirin ve kuruluma başlayın.

Eğer iPhone’un yanında Mac bir cihazınızda varsa sizi bu yazıya alalım yazıya gitmek için buraya tıklayın.

ios 11 hataları

 • Otomatik parlaklık sıkıntı çıkrtıyor.
 • Mesajlar uygulamasında “Paylaş” butonu hiç bir şekilde gözükmüyor.
 • Kilit ekranında müzik Widget’i güncellenmiyor.
 • AppStore’ uygulamaları yavaş açılıyor ve bazı uygulamala inidirilmiyor.
 • Üçüncü parti uygulamalar geç alıyor.
 • Kamera uygulamasında FaceTime’a geçiş yapılmıyor.

Eğer sizde üstteki hatalar ile karşılaşıyorsanız tek yapabileceğiniz şey cihazınızı eski sürümü getirmek eski sürüme getirmek için yedeğinizi cihazınıza eski sürümü geri yükleyin bunun haricinde başka yapabileceğiniz birşey yok.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz