İnstagram Profilini Tanınmış Kişi Yapmak

9
5058

İnstagram da son zamanlarda hızla çoğalan “Tanınmış kişi” ünvanı bir çok kişide görünmeye başladı.İnsanların bu işlemi para ile yaptığını sansada çok basit bir şekilde yapılabildiğini gösteriyoruz.

Facebook,Twitter ve bir çok sosyal medya hesaplarınızın doğrulama işlemini yapabilirken İnstagram’da doğrulama işlemi yapamıyoruz doğrulama işlemeni yapabilen bir çok sosyal medya ajansı mevcut fakat bir miktar ücret istedikleri için bu işlem çok fazla kişi tarafından bilinmiyor ve bu işlemi yapamayan insanlar, “Tanınmış kişi” ünvanını alıyor, peki bu tanınmış kişi ünvanı nasıl alınır? hemen konumuza geçelim.

Tanınmış Kişi Ünvanı Nasıl Alınır?

Tanınmış kişi ünvanını almak için gerçekten tanınmanız gerekmez bir sanatçı,müzisyen,ünlü vs. olmanıza da gerek yok sadece gereken 1 Facebook hesabı ve 1 Facebook sayfası.

  1. Facebook hesabınıza girin ve sağ üstteki oka tıklayarak “Sayfa oluştur” yazısına tıklayın eğer bulamadıysanız, oluşturmak için buraya tıklayın.

2. Önünüze çıkan sekmede Yerel işletme veya yer,Marka veya Ürün ve bir çok kategori çıkacak biz sol en alttan “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” kategorisini seçiyoruz.

3. Bir kategori seç kısmından “Tanınmış Kişi” kategorisini bulup seçiyoruz ve daha sonra hemen altındaki ad bölümüne kendi isminizi giriyorsunuz ve “Kullanmaya başla” butonuna basarak devam ediyoruz.

4. Kullanmaya başla butonuna bastıktan sonra sayfaya kendi resminizi veya herhangi bir resim koyarak veya bir resim koymayarak sayfanıza giriyorsunuz ve ardından telefonunuzdan “İnstagram” uygulamasını açıyorsunuz.

5. Uygulamayı açtıktan sonra profilinize girerek sağ üstteki çark simgesine tıklıyoruz ve biraz aşağa indikten sonra “İşletme profiline geç” yazısına tıklıyoruz.

6. İşletme profiline geç butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki resimdekiler karşınıza çıkacak 1. telefondakindeki gibi sürekli devam butonuna basın ve 2. telefondaki (Facebook’daki isminiz) Olarak Devam Et butonuna basın.Facebook hesap bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra 3. telefondaki Facebook Sayfanı Bağla bölümünden kendi adınızdan oluşturduğunuz sayfayı seçerek sağ üst bölümden ileriye tıklayın.

Not: İşletme hesabınıza geçtiğiniz an itibari ile gizli hesap özelliği devre dışı kalmaktadır eğer gizli hesaba geri dönmek isterseniz işletme hesabını devre bırakarak gizli hesabı aktifleştirebilirsiniz.

7. Ve “Tanınmış kişi” ünvanını sonunda elde ettiniz üstteki adımlara doğru ve düzgün bir şekilde uyguladıysanız alttaki resimdeki gibi Tanınmış kişi ünvanını almışssınızdır.

9 YORUMLAR

  1. Sayenizde artık bende instagram’da tanınmış kişi olarak gözüküyorum. Birde mavi tik olsaydı varya süper olurdu ama onun için baya bi takipçi lazım herhalde.

  2. Hocam bu konuyu cok arastirdim ve en detayli anlatim sizinki. Keşke mavi tik işaretini de yapma şansım olsaydi ama sanirim onun icin gerçekten ünlü olmamiz gerekiyormuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz