Hamachi Aktarmalı Tünel Sorunu Çözümü

3
6164

Merhaba, dostlar bu makalemizde sizlere hamachi’nin aktarma tünel sorununun çözümünden bahsedeceğiz.

Önemli Bilgilendirme

Aslında, bu sorunu nasıl farkettim nasıl karşıma çıktı onu anlatmam gerkeiyor bu sorun arkadaşlarla eskiden unturned oynadığımızda farketmiştik yani unturned oyununa daha girememiştik.Hamachi yüklediğimde karşıma aktarmalı tünel sorunu çıkmıştı internetteki kaynaklara bakmıştım araştırmıştım fakat çok fazla sonuç elde edememiştim ettiğim sonuçlarda işime yaramamıştı ve sonrasında busorunun nereden kaynaklı olduğunu keşfettim aslında herkes anlayabileceği bir çözüm şöyle anlatsam daha iyi olacak bütün problem aslında sadece küçük bir işe yaramayan güvenlik duvarından kaynaklanmakta bunu düzeltmenin bir yolunuda aşağdaki incelememde bulunuyor umarım işinize yarar. işe yaramadığı taktirde küçük bir not yazdım onuda okursanız işinize yarayacaktır.

Sorunu düzeltebilmek için aşağdaki adımları inceleyin.

  1. Denetim masasına giriş yapın.

denetimmasası 2. Denetim masasındaki sistem ve güvenlik yazısına tıklayın. sistemge 3. Açılan pencerede windows güvernlik duvarına tıklayın. güvenlikduvari 4. Ve yan bölümdeki bir uygulmanın veya bir özelliğin windows güvenlik duvarını geçmesini izin ver yazısına tıklıyoruz. izinver 5. Ayarları değiştir butonuna tıkladıktan sonra başka bir uygulamayı izin ver diyoruz ve göz at kısmından hamachi.exe’yi seçiyoruz. uygulamayıizinver 6. Seçtikten sonra kaydet butonuna bastıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz, ve sonrasından hatayı almıyoruz!

3 YORUMLAR

    • Merhaba Burak sorun aynı olarakmı devam ediyor farklı bir hatamı veriyor yoksa aynı hatayımı veriyor açıklarsan daha detaylı yardım edebilirim ilk olarak bilgisayarınızda anti-virüs programı varsa devre dışı bırakıp tekrar deneyebilirmisin oda olmuyor ise ardından windows güvenlik duvarına gir > yan menüden bir uygulmanın veya bir özelliğin windows güvenlik duvarını geçmesini izin ver > başka bir uygulamaya izin ver.. > program seçme yerinden Hamachi’yi seç fakat hemen tamam deme hamachinin üstüne tıkladığında altta Gözat.. olucak oraya tıkla direk hamachinin kurulu olduğu yere atıcak oradan hamachi-2’yi seç ve tamam de ve kaydet, ardından hamachi kapatıp yönetici olarak çalıştır sorununuz büyük ihtimalle düzelecektir yakında makalemizde güncellenecektir iyi günler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz