Grand Theft Auto V Tuş Basınca Uygulama Açılma Sorunu

0
2857

Merhabalar bu yazımızda sizlere Grand Theft Auto 5 oyunu için önemli bir sorunu dile getiriceğiz.

Günümüz zamanında en çok oynanan ve satılan en büyük oyunlardan biri de GTA V oyunudur. Aynı şekilde Windows 10 ‘da önceki işletim sistemine göre daha büyük bir devrim yaratarak gerçekten de üstün bir performans ile oyunları oynatmaya ve desteklemeye de başladı.

Gel gelelim yine de Windows 10 ‘da sorunlar biter mi? Bitmez. Bu yazımızda sizler için Windows 10’da GTA V açınca oyundayken herhangi bir tuşa basmanız durumunda masaüstüne dönüp çeşitli Microsoft uygulamalarını açıyor.

Aslında tek Windows 10 işletim sisteminde bu sorun bulunmamasıyla beraber tüm işletim sistemlerinde de aynı durum geçerli. Ancak nedense Windows 10’da bu sorun ile karşılaşma daha yüksek bir olanak bulunduruyor.

GTA V için tabii ki de kesin çözüm aslında bilgisayarı kapatıp açmak. Ancak çoğumuz nedense hep çıkacağımız vakitte kaydediyoruz oyunu. Bu çözüm ile oyunu kapatmadan, kaydetmenize gerek kalmıyacak. Bu sorunu genelde çok yaşama ihtimaliniz yüksek çünkü birçok oyuncunun da en büyük problemlerinden biri

Bu sorunun çözümü aslında biraz tuzlu. Zahmet veren bir yöntem. Ancak tek metotta yapmanız mümkün:

  1. Oyunu aşağı indirin. Eğer inmiyorsa ALT+TAB tuşlarına basarak sol tıklarsanız masaüstüne geçmiş olacaksınız.

  2. Görev çubuğu dediğimiz kısma yani başlat düğmesinin olduğu kısma sağ tıklayıp görev yöneticisini başlatın.

  3. Üstte pencerelerden “Kullanıcılar” sekmesini görmüş olmanız gerekmektedir. Oraya basın.

  4. Kullanıcı adınızı seçin. Sağ tıklayın.

  5. Bağlantıyı kese basın. “Oturum Açılmış Durumda” yazan oturumunuza tekrar giriş yapmanız gerekmektedir. Bu durumda tekrardan aşağıdan girebilirsiniz. ALT+TAB yaparak da oyuna girebilirsiniz. Sorununuz çözülmüş olacaktır.

Önemli Açıklama: Arkadaşlar eğer oturumu kapat yaparsanız Social Club hatasından dolayı oyundan atıyor veyahüt sorun çözülmüyor. Bahsi geçen adımları yapmanız durumunda sorun ortadan kalkacaktır. Eğer bağlantıyı kese basınca halen sorununuz ortadan kalkmadıysa steamdaysanız sağ tıklayıp oyun dosyalarının önbelleğini kontrol etmeyi unutmayınız. Social Club kullanıyor iseniz mecburi olarak kayıtlanmamış göreviniz silinecektir. Yeniden başlatmak durumundasınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz