Facebook’un Bilinmeyen Özellikleri

0
2169

Merhaba, dostlar bu makalemizde sizlere Facebook’un bilinmeyen özelliklerden bahsedeceğiz hemen başlayalım 🙂 

Arkadaşlık Tarihçesi

Facebook’taki herhangi bir arkadaşınızla bugüne kadar yaptığınız tüm etkileşimleri görebilirsiniz.Bunun için arkadaşınızın profil sayfasına girdikten sonra sağ üst köşede bulunan oka basarak, gelen menüde ‘Arkadaşlığınızı Gör’ sekmesine tıklamanız yeterli.Aynı yerde Diğer’i tıklayarak arkadaşınızın farklı kişiler ile olan etkileşimlerini de görebilirsiniz.

Mobil Bildirimleri Kapatın

Akıllı telefonunuza Facebook’tan sürekli bildirim gelmesi bazen can sıkıcı olabiliyor.Neyseki bu bildirimlerden kurtulmanın da bir yolu var. Telefonunuzda Facebook uygulamasında Gizlilik ayarları / Bildirimler’den istediğiniz bildirimleri kapatıp açabiliyorsunuz.

Diğer Mesajları Kontrol Edin

Facebook sağ tarafta bulunan haber kaynağı kısmında sizin için önemli olabilecek etkileşimleri yayınlıyor. Bunu aynı zamanda mesajlar için de yapıyor.Ana mesajlar bölümünde arkadaşlarınız ve arkadaşlarınızın arkadaşlarından gelen mesajlar bulunuyor. Bunun dışındaki mesajlar ise ‘Gelen mesajlar’ sekmesinin hemen yanındaki ‘Diğer’ klasöründe bulunuyor.Buraya bir mesaj geldiğinde Facebook size bildirim göndermiyor.

Verilerinizi İndirin

Bugüne kadar yaptığınız bildirimleri, mesajlaşmalarınızı, fotoğrafları ve diğer bilgileri indirebilirsiniz. Bu bilgiler aynı zamanda tıkladığınız reklamları, hesabınıza girdiğinizde kullanılan IP adreslerini de içeriyor.Bu verilere ulaşabilmek için Ayarlar bölümünde Genel Hesap Ayarları’nda Facebook verilerinin kopyasını indir cümlesine tıklamak gerekiyor.

Bazı kaynaklar: Hürriyet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz