Facebook Güvenliğiniz İçin Ayarlar

3
2316

Merhaba, dostlar bu makalemizde sizlere facebook güvenlik ayarlarından bahsedeceğiz en popüler en çok kullanılan güvenlik ayarlarınının ayrıntısına kadar anlatacağız, aşağdaki gördüğünüz bütün başlıklar önemlidir, Güvenlik ayarlarına gitmek için tıklayın.

Giriş Uyarıları


Facebook Giriş Uyarıları: ilave bir güvenlik özelliğidir. Giriş uyarılarını açtığınızda, birisi hesabınıza yeni bir yerden giriş yapmaya çalışırsa kullanıcıya bildirim gönderir.

giris

Giriş Onayları


Giriş onayları: giriş uyarılarına benzeyen ancak ilave bir güvenlik adımı bulunan bir güvenlik özelliğidir. Giriş onaylarını açarsanız, Facebook hesabınıza yeni bir bilgisayar, cep telefonu veya tarayıcıdan erişmeye her çalıştığınızda, sizden özel güvenlik kodunuzu girmeniz istenir.

girisonayları

Kodmatik


Kodmatik: giriş onayları adlı ilave güvenlik önleminin bir parçasıdır. Giriş onaylarını açtığınızda, Facebook hesabınıza yeni bir bilgisayar veya cep telefonundan her giriş yapmaya çalıştığınızda, sizden özel bir güvenlik kodu girmeniz istenir.

Facebook Güvenliğiniz İçin Önerilen Ayarlar


Korunmak bukadar basit değil, bir arkadaşınıza veya bir gruptaysanız sizi sürekli bir gruba ekleyip spam – flood yapıyorlar ise kaçınmanız gerekmektedir aşağdaki adımları inceleyerek spam ve flooddan kurtulabilirsiniz Zaman tüneli ve etiketleme ayarlarına gitmek için tıklayın.
  • Zaman tünelime kimler birşey ekliyebilir? özelliğini aktif etmelisiniz

Güvnlik

  •  İnsanların eklediği etiketleri ve etiketleme önerilerini nasıl yönetebilirim? özelliğini aktif etmelisiniz
    Güvenlik
    Bu adımlar sizin facebook güvenliğiniz ve facebook zaman tünelinizin gizliliğinide arttıracaktır, eğer bundan daha fazla koruma veya daha fazla gizlenme özelliğine kavuşmak istiyorasnız kimseye güvenlik sorunuzu,memleketinizi,şehirinizi,okulunuzu paylaşmayınız, aslında bütün güvenlik sizin elinizde umarım facebook hesabınıza herhangi bir zarar gelmeden facebook hesabınızda dolaşırsınız.

3 YORUMLAR

  1. Facebook kullanıcılarının pek uygulayacağı bir yöntem olduğunu sanmıyorum. İnsanlar pratik şeyleri severler, böyle uğraşmak kimsenin işine gelmez. Kullandıkları hesapları kaybettikleri zaman keşke derler ama iş işten geçmiş olur buna bende dahil…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz