Facebook Graph Api Explorer Virüsü Kaldırma

0
3164

Merhaba, dostlar bu makalemizde sizlere Facebook Graph Api Explorer virüsünden nasıl kurtulacağımızdan bahsedeceğim çok basit bi kurtulma yöntemi mevcut hemen başlayalım.

İlk olarak geçmişteki makalemiz olan facebook güvenliğiniz için ayarlar olan makalemizi okumak için tıklayın buda sizin virüs yememenizi sağlayacaktır.

Virüs Nedir, Ne Yapar?

Bu facebook virüsü sizin adınıza paylaşımlar bulunuz zaman tünelinizde, gruplarda, hatta yönetici olduğunuz sayfalarda bile paylaşım yapabiliyor peki bunu kim yapıyor neden size bulaşıyor? bu 2016 yılında daha fazla yayılmaya başlamıştı bu facebook virüsü insanlar tarafından yayıldı bilgisayar korsanlarının geliştirdiği küçük çaplı sosyal ağ virüsüdür bilgisayarınıza zarar vermez ama facebook hesabınızda kıyameti koparır 😀

Çözümü

Virüsten kurtulamanın yolunu aşağa kısıma listeledim uygunca yaparsanız sizde kurtulabilirsiniz bunuda not olarak tekrardan düşeyim, bu sorunlar çözümler vs. hepsi denenerek yapılmaktadır.

facebook-virüsü

  1. İlk olarak facebook’un geliştiricileri açık olan sayfasına giriyoruz https://developers.facebook.com/tools/explorer/ bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  2. Submit butonunun yanındaki Debug Enabled butonuna tıklayın aşağaya menü gelecek orada Debug İnline ve Debug Disabled olacak.
  3. Menüden Debug Disabledi seçin ve yanındaki submit butonuna tıklayın, ve artık virüsten uzaksınız yapmanız gereken sadece facebook zaman tünelinizdeki paylaşılan durumları ve fotoğrafları silmek! herkese kolay gelsin umarım birdaha başınıza böyle birşey gelmez 🙂

Önemli Bilgilendirme

Şöyle bir bilgilendirme düşmem gerekiyor, facebookta her gördüğünüz fotoğrafa, bağlantılara yani linklere tıklamayın ve sizi çok fazla üyesi olan gruplardan uzak durmaya çalışın bilindik gruplara girin tanınmış gruplara üye olun ve facebook artık yeni bir sisteme geçtiği için her videoyu izletmiyor kanlı içerik – cinsel içerikli olan videolar mevcut ise facebook tarafından onay alıyorsunuz ve o onay ile videoyu içeriği izliyebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz