Command & Conquer: Generals Technical Difficulties Sorunu Çözümü

0
6037

2000’lerin popüler oyunu olan Command & Conquer: Generals günümüzde de oynanmakta olan bir oyun. Oyun çok eski olduğu için normal olarak yeni işletim sistemleri oyunu açmakta zorlanıyor veya bir sorun çıkartıyor en çok alınan hatalardan biri Technical Difficulties. Kısa ve kolay bir şekilde sorunu çözeceğiz.

  1. Sorunu çözebilmek için ilk önce oyunumuzu tamamen kapatıyoruz. Kapandığından emin olmak için araç çubuğuna sağ tıklayarak görev yöneticisini açıyoruz ve ardından generals.exe adlı uygulamayı bulursak kapatıyoruz.
  2. Oyun kapandıktan sonra bilgisayarıma giriyoruz > sol tarafta bulunan belgelerime tıklıyoruz > Command and Conquer Generals Zero Hour Data adlı klasörü bulup klasöre giriyoruz > klasörün içindeki options.ini adlı dosyayı açıyoruz.
  3. Options.ini adlı metin belgesini açtıktan sonra tüm yazıları siliyoruz ve ardından aşağıda bulunan kodu options.ini adlı metin belgesine yapıştırıyoruz ve kaydediyoruz.
AntiAliasing = 1
CampaignDifficulty = 0
DrawScrollAnchor = 
FirewallBehavior = 1
FirewallNeedToRefresh = FALSE
FirewallPortAllocationDelta = 0
GameSpyIPAddress = 10.0.0.2
Gamma = 50
IPAddress = 10.0.0.2
IdealStaticGameLOD = Low
LanguageFilter = false
MoveScrollAnchor = 
MusicVolume = 0
Resolution = 1024 768
Retaliation = yes
SFX3DVolume = 79
SFXVolume = 71
ScrollFactor = 16
SendDelay = no
StaticGameLOD = High
UseAlternateMouse = no
UseDoubleClickAttackMove = no
VoiceVolume = 70

4. Son olarak oyuna sağ tıklayarak özellikler bölümüne giriyoruz ve yukarıdan uyumluluğa tıklayarak “bu programın çalıştıracağı uyumluluk modu” yazısının altındaki seçeneği Windows XP (Service Pack 2) seçiyoruz ve oyunu yönetici olarak çalıştırıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz