Bilgisayarınızdaki Depolama Alanını Yükseltin

0
1115

Merhaba arkadaşlar,bu gün bilgisayarımızda nasıl depolama alanını yükseltiriz ondan bahsedeceğim kısa,uzun artık ne olur bilemiyorum ama güzel bir rehber olacağından çok eminim fazla uzatmadan tabiikide hızlıca konumuza geçiyoruz.

Peki neden depolama alanı açıyoruz kısacada ondan bahsedeyim,bu yer açma amacımız bizim eğer sürekli oyun oynuyorsanız ve sürekli yeni oyunlar yeni programlar yüklüyorsanız boş alan açmak zorundasınız çünkü kısıtlı bir depolama alanınız var ve bunu boş dosyalarla karşılamak sizde istemezssiniz o yüzdende böyle bir yazı sizin isteklerinizi karşılayacak.

İlk olarak basit adımlardan başlıyalım çünkü bu basit görülen adımlar başımıza belaya sokan sorunlardır az sonra listelediğimde sizlerde durumu farkedeceksiniz o zaman uzatmadan,nasıl virüslerden kurtulacağımızdan bahsedelim.

Virüsleri Temizleyin

İlk başta saçma gözükecek ama evet maalesef bilgisayarınızda virüs barındırılıyor olabilir peki neden virüsleri temizleyin diyorum? tabiikide bu casus virüsler bilgisayarınıza zarar vermeyi geçin C veya D sürücünüzde yüksek boyutta dosyalar oluşturabiliyor o yüzden virüslerinizi temizleyin peki nasıl temizleyeceğinizi bilmiyorsanız size burda kısa bir özet geçeyim.

Bilgisayarınızdaki virüsleri temizlemek için birçok farklı anti-virüs araç gereçleri vardır fakat hepsi sağlıklı yazılımlar değildir ve bilgisayarınıza oldukça büyük zararlar kasma vs. etkisi yaratabilir size tek önerim var oda AdwClreaner olucaktır indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

%temp% Dosyasını Temizleyin

%Temp% dosyasını hepiniz biliyorsunuzdur fakat korkudan bu dosyanın içindekilerini silemiyorsunuzdur korkmanıza gerek yok çünkü bu dosyanın içindekiler kurduğunuz programların kalıntıları,açtığınız programların logları vb. şeylerin tutulduğu klasördür zaten hepsini sil dediğinizde uyarı vericektir hepsini silmeyecektir korkmanıza hiç gerek yok.

Dosyaları temizlemek için başlat > çalıştır > %temp% > ve tüm dosyaları kopyalayın > silin (Tabiikide sildiğiniz tüm dosyaların hepsi tamamen kalkmıyıcak bir uyarı vericek uyarıda atla seçeneğini seçin ve bitirin)  bilgisayar hızlandırma rehberine göz atmak içinde buraya tıklayın.

Geçmiş indirilenler

Daha önceden veya işe yaramadığı dosyalarınızı “Karşıdan yüklemelerden” silin bu işlemi bilgisayar > sol kısımdan > karşıdan yüklemelere girip kullanmadığınız tüm dosyaları silin ve C sürücüsündeki depolama alanı indirdiğiniz dosya boyutuna göre boş depolama alanı açılacaktır.Aynı işlemi geri dönüşüm kutusunu temizleyerekte yapabilirsiniz eğer sildiğiniz dosyaları kalıcı olarak silmediyseniz kesinlikle silin C sürcüsünde aynı şekilde çok fazla depolama alanı açılacaktır, ekstra olarakda CCLeaner yazılımını indirip tüm geri dönüşümü kalıcı olarak silebilirsiniz.

Dosyalarınızı Yandex Üzerinde Saklayın

Eğer dosyalarınız çok fazla yer kaplıyorsa kesinlikle Yandex Disk kullanmanızı öneririm mp3,mp4,zip,rar her türlü dosya türünü destekleyen bulut sistemine sahip isterseniz dosyalarınızı diğer insanlarla,arkadaşlarınızla paylaşabilir onlarada aktarabilirsiniz bu işlemde bilgisayarınızı büyük yükten kurtaran bir çözümlerdendir Yandex Diske gitmek için buraya tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz